Farizej Sulík

27. mája 2010, janko, Nezaradené

Som neskutočne zvedavý, akým spôsobom zareagujú občania na informácie, ktoré boli dnes prednesené verejnosti. Skutočne sa teším na to, ako sa bude Richard Sulík pretvarovať pred kamerami, keď bude vyvracať fakty o jeho kšeftoch ešte z roku 2005. Milí voliči SaS, dovoľte mi, aby som Vám predstavil praktiky predsedu strany, ktorý hlása heslá o čistote verejného života a ktorý tvrdí, že on a členovia SaS sú čistý ako ľalie. Síce sa už prestalo písať o tom, že narýchlo museli SaS-kári vyškrtnúť niektorých kandidátov zo svojej kandidátky na základe uverejnených informácií o ich kompromitujúcej minulosti (veď ste ich preverovali! Či? ;), ale dnešným dňom sa nepopierateľne odkryli niektoré zaujímavejšie detaily.

Premiér Slovenskej Republiky dnes povedal, že „predseda SaS Richard Sulík si v roku 2005 ešte ako člen predstavenstva a šéf stopercentnej dcéry mesta Bratislava, spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu sám sebe predal lukratívne pozemky mesta za značne podhodnotenú cenu. OLO totiž predal približne 1,7 ha pôdy v zastavanom území vo Vajnoroch spoločnosti FaxCopy, ktorej rozhodujúcim akcionárom bol práve Sulík.“ Iste! Poviete si, že to nič nedokazuje. Milí spoluobčania, pokračujeme! Ako ďalej uviedol predseda vlády, „predsedom predstavenstva OLO v tom čase bol Peter Stach, bývalý predseda Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska a poradca Pavla Hrušovského. Za pozemky si OLO vypýtalo zhruba 44,56 milióna korún. FaxCopy do roka predala pozemky ďalej niekoľkonásobne drahšie – časť za 60,26 milióna korún a časť za 6,56 milióna korún.“ Náhoda? Ale no tak 🙂 Príbeh sa však nekončí, pretože „podľa premiéra prvý kupujúci pozemky predali ďalej za 86,62 milióna korún. Ako tvrdí premiér, Sulík s primátorom Bratislavy Andrejom Ďurkovským (KDH) v konečnom dôsledku pripravili mesto o vyše 42 miliónov korún.“

Takže. Pán Sulík, vyzývam Vás, aby ste odstúpili z pozície lídra Vašej strany! Nie je tomu tak dávno, keď farizej Sulík vyzval premiéra Roberta Fica, aby odstúpil z miesta lídra strany SMER-SD po tom, čo bývalý poslanec strany SMER-SD, dnes veľmi blízky spolupracovník SDKÚ-DS Hanzel vyslovil podozrenia o financovaní strany SMER-SD v roku 2002 na základe svojho výplodu fantázie a svojho ručne písaného denníčku. Tento veľmi priesvitný a ľahko čitateľný krok zo strany SDKÚ-DS Sulík prirovnal k najväčšiemu finančnému škandálu v slovenskej politike. Pozabudol však na to, že informácie o skutočne najväčšom finančnom škandále politickej strany v strednej Európe sa verejnosť dozvedela už začiatkom tohto roka, kedy premiér Robert Fico predstavil vyrejnosti podozrenie z prania špinavých peňazí, ktorého sa mala dopustiť práve opozičná strana SDKÚ-DS, na základe relevantných čísiel účtov, na základe konkrétnych firiem, na základe konkrétnych osôb, ktoré figurovali v strane. Rišo, dva krát meraj a raz rež, hovorievali staré matere!

„Punúkame cestu. Je to viac ako smer“ – čítame z bilboardov strany KDH. Môj osobný postoj je však jasný – smer je oveľa dôležitejší, nakoľko cesta môže viesť hocikam. Ak má byť cesta KDH taká, ako nám ju predstavil Ďurkovský so Sulíkom, ďakujeme, neprosíme. Vážení prívrženci strany KDH, okradnutie mesta o desiatky miliónov je cesta? Cesta k čomu?

Richard Sulík sa svojho času pasoval za najsolídenjšieho politika tejto krajiny. Verejne sa prezentoval ako politik, ktorý všade bol, všetko videl, všetko ovláda. Jeho vyfabulované renomé však prudkým tempom upadá, nakoľko sa prejavil ako neschopný rečník, ako laik napr. v otázkach hospodárstva a v konečnom dôsledku ako podnikateľ, ktorému nejde o všeobecný prospech, ale len o ten svoj. Môžeme si teda domyslieť, prečo sa tak intenzívne Sulík hrabe do politiky. Nakoniec, čo by sme mali očakávať od rýchlokvasenej strany, ktorá zrejme zhasne tak rýchlo, ako bola rozsvietená? V našich mysliach, pán Sulík, však určite navždy zostanete zapísaný ako podporovateľ legalizácie, pardon, dekriminalizácie (čo je v konečnom dôsledku to isté) marihuany a ako človek, ktorý podobne ako politici z KDH vodu kážu a vínu pijú. A aby som nezabudol, Vašim voličov prajem skoré vytriezvenie.